Buradasınız

Vergi Dairesi Başkanının Mesajı

      Rekabetin hızla arttığı, küreselleşme sonucu krizlerin tüm ülkeleri etkilediği dünyamızda güçlü bir devlet olmanın temel unsuru sağlam ve istikrarlı gelir kaynaklarına sahip olmaktan geçmektedir. Bu çerçevede vergiler kamu harcamalarının karşılanmasında en önemli kamu gelirleri olup, anayasamıza göre kanuna dayalı olarak alınmaktadır.
       16.05.2005 tarihinde temeli atılan ve bu uğurda çalışmakta olan Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olarak 16.09.2005 tarihinde faaliyetine başlayan Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı, tüm vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize güler yüzlü, ilkeli ve kaliteli hizmet vermeyi temel prensip edinmiştir
       Bu anlayışla mükelleflerimizi hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, vergi kanunlarını herkes için etkin ve adil bir şekilde uygulamak, buna karşı duranları hızlı bir şekilde tespit etmek suretiyle yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlamak ve gerektiğinde cezai müeyyideleri uygulamak temel sorumluluğumuzdur. Bununla birlikte vergi ile ilgili yükümlülüklerini zamanında ve doğru bir şekilde yerine getiren mükelleflerimize, sorumluklarının farkında olarak aidiyet duygusu içinde hizmet veren personelimize şükranlarımı sunmayı da bir borç bilmekteyim.
     Bu ilke ve anlayış çerçevesinde siz değerli mükelleflerimizin de aynı düşünceleri paylaştığınızı umut ediyor, yaptığımız çalışmalarda sizlerin destek ve güveninizi hissediyoruz.  Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, tüm mükelleflerimize ve çalışanlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılı günler dilerim.
        Sevgi ve saygılarımla…
Yılmaz ÇAKAN
Manisa Vergi Dairesi Başkanı